Чи можна виконати наварку шин своїми руками

Останнім часом наварка шин користується величезною популярністю серед автомобілістів. І це цілком зрозуміло, адже цей процес дозволяє відновити покришки машини без великих фінансових витрат. При цьому, любителі заощадити продовжують шукати більш бюджетні варіанти, що дозволяють підтримувати автомобіль в належному стані. Багато хто вважає, що наварку шин можливо провести в домашніх умовах. Експерти вирішили поділитися особливостями проведення процесу своїми руками.

Головні аспекти відновлення покришок

Автовласники, які ризикнули провести наварку шин, повідомляють, що це процедура цілком здійсненна своїми руками без належної з технічної вправності, проте спочатку необхідно підготувати спеціалізоване обладнання. Крім того, вони відзначають, що до процесу відновлення покришок необхідно підходити надзвичайно відповідально, адже від якості коліс безпосередньо залежить показник зчеплення з дорожнім покриттям, а також зумовлюється безпеку машини в рамках дорожнього руху. Тому для кожного умільця в пріоритеті повинна залишатися якість.

Перед тим, як почати процес реставрації, необхідно оцінити стан використаних коліс. Потрібно перевірити їх на наявність тріщин і відколів, порізів та інших дефектів. Варто відзначити, що якщо знайдені дефекти пошкодили корд, то в реставрації не буде ніякого сенсу, так як вона обійдеться значно дорожче. Деформований корд буде складно відновити, тому найкраще в такому випадку придбати новий комплект гуми.

 

Процесс наварки шин на заводі Profilplast

Якщо ж критичних пошкоджень немає, то є можливість почати реставрацію. Процес, як і в спеціалізованій майстерні, починається зі зняття шару старої гуми з протектором. При цьому, готова поверхня повинна мати округлені краю по всьому діаметру. А якщо в процесі видалення протектора будуть виявлені вм’ятини та інші нерівності, їх необхідно буде усунути за допомогою спеціальної замазки. По суті це проста процедура шпаклівки, проте використовувати необхідно тільки вузькоспеціалізовані засоби, які продаються в автомобільних магазинах.

На наступному етапі покришку ретельно шліфують, що дозволить позбутися від дефектів невидимих ​​неозброєним поглядом. Далі необхідно знежирити робочу поверхню і приклеїти новий протектор на підготовлений корт. Варто зазначити що проводити що клеїти новий шар гуми. Робити це потрібно дуже повільно і акуратно, уникаючи будь-яких перекосів і кривизни. Пам’ятайте, що від якості виконаних робіт безпосередньо залежить ваша безпека.

Після цього шини слід упакувати, щоб в процесі температурної обробки вони зберегли правильну конфігурацію. Для цього найкраще надягти покришку з камерою на колесо. Після цього підготовлену заготовку необхідно помістити в автоклав, підключити кисень, і впливати високими температурами, що сприятиме зрощенню основи і протектора покришки.

У разі правильного виконання процесу після вилучення з автоклава колесо не буде мати ніяких вад. Варто відзначити, що, якщо ви не впевнені в своїх силах найкраще довіритися грамотним професіоналам, які за допомогою профільного обладнання і керуючись величезним досвідом зможуть швидко відновити покришки для вантажного та легкового транспорту зі збереженням їх технічних і експлуатаційних характеристик.