Обираемо вантажні шини

Кожен водій або власник вантажного транспортного засобу обов’язково стикається з проблемою вибору вантажних шин.

Вантажні шини – дуже важлива деталь будь-якого вантажного транспортного засобу. Від них безпосередньо залежить безпека водія, пасажирів і вантажу. Також вони оберігають важливі системи автомобіля від снігу та води. Правильно підібрана гума, значно підвищить технічні характеристики автомобіля і безпеку на дорозі: зчеплення з дорогою стане краще, також швидше буде здійснюватися процес гальмування. В цілому транспортним засобом стане легше управляти навіть при поганих погодних умовах. Правильно підібрані шини навіть можуть помітно заощадити паливо.

Не слід забувати, що вибір гуми для легкових і вантажних автомобілів відрізняється. Потрібно знати модель транспорту, його технічні характеристики і тип: тягач, причіп, автобус або спеціальна техніка.

Слід обов’язково брати до уваги умови експлуатації транспорту. Для бездоріжжя і сільській місцевості краще підійде один тип, а для шосе зовсім інший. Також не варто недооцінювати значення малюнка протектора.

Покришки значно відрізняються сезонними особливостями. Так для кожного сезону передбачений свій малюнок протектора. На зимових покришках роблять більш глибокий рисунок і використовують більш жорстку гуму, це забезпечує відсутність ковзання автомобіля на зледенілих дорогах і пробуксовки в снігу. Найчастіше взимку доцільно використання покришок з шипами, для досягнення більш легкого управління вантажівкою і більш швидкого гальмування. У літній період вистачить більш м’якої гуми практично без малюнка. Є і універсальний варіант, так звані, всесезонні шини. Вони хоч і зношуються швидше, зате коштують набагато дешевше літніх і зимових аналогів. Але вони теж призначені для певних типів дорожнього покриття. Зрозуміти це можна за маркуванням на бічній частині вироби.

До вибору вантажних шин слід підходити дуже серйозно. Головне правильно врахувати всі особливості доріг і місцевості за якими планується їздити. Так для складних дорожніх умов можна придбати спеціальні шини з регульованим тиском. А для асфальту добре підійде пневматична покришка, хоча треба не забувати про її головний недолік. Якщо під час їзди пошкодиться шина, відбудеться різке падіння тиску, що може привести до серйозної аварії.

Існують діагональні і радіальні вантажні шини. Вони відрізняються розташуванням шарів гуми. Діагональні шини – краще підійдуть для їзди по пересіченій місцевості, а радіальні по асфальту і по хороших дорогах.

Слід вирішити які покришки краще підійдуть для певних умов – камерні або безкамерні. Камерні важкі, з великою витратою палива. Тому все частіше вибирають безкамерні покришки, які мають меншу вагу і більшу міцність. Вони відмінно підійдуть для вантажних автомобілів будь-яких типів.

Потрібно вибрати профіль покришки. Бувають три види покришок: низькопрофільні, широкопрофільні і наднизькопрофільною. Для пересіченій місцевості краще брати широкопрофільні покришки, а для трас низькопрофільні або наднизькопрофільною.

Головне при купівлі вантажних шин звертати увагу на якість виробу і можна навіть попросити у продавця документи на продукцію. Також краще віддавати перевагу перевіреним виробникам, чиє якість перевірена часом.

Існує і альтернативний варіант – відновлення (наварювання) вантажних шин. Цей варіант дуже популярний у багатьох країнах Європи. Все більшу популярність завдяки невисокій ціні він отримує і у нас. Але він має ряд недоліків про які не можна забувати. У будь-якому випадку, до вибору відновлених вантажних шин слід підходити не менш серйозно.