Види вантажівок

З самої появи людства, нас цікавило питання переміщення різноманітних вантажів. Спочатку люди здійснювали все самі, потім навчилися використовувати різних тварин. Прогрес було не зупинити і з часом було винайдено колесо і почали з’являтися різноманітні транспортні засоби. Згодом з’явилися і перші автомобілі, що вплинули на розвиток всього людства.

В наш час питання перевезення різноманітних вантажів автомобільним транспортом є дуже актуальним. Існує декілька найпопулярніших способів перевезти свій вантаж за допомогою автомобіля. Залишається лише вирішити питання з оптимізації, щоб якнайшвидше доставити багаж з одного місця на друге і який транспорт при цьому використати. Щоб ефективно перевезти вантаж необхідно знати види техніки и розуміти його особливості.

Розбираємося у видах вантажних автомобілів

Виходячи з особливостей конструкції кузова і кабіни, вантажні автомобілі можна умовно поділити на бортові і фургони. Цей поділ здійснюється на основі різновидів з’єднання несучої рами, яка відповідає за рівень навантаження. Саме на цій рамі кріпиться відкритий кузов у бортового транспорту. Зазвичай автомобілі такої конструкції використовуються для перевезення будівельних матеріалів і тому подібних вантажів.

Протилежною особливістю відрізняються фургони, в яких кузов та кабіна складають єдину конструкцію, для виготовлення якої можуть бути взяті різні матеріали та їх поєднання. Нерідко виробники фургонів можуть випускати зі спеціальним тентом, який може похвалитися хорошими експлуатаційними особливостями. Адже для його виготовлення підходить брезент або міцна синтетика. В іншому випадку кузов представляє собою конструкцію із цільного металу.

Від виду вантажу потрібно обирати тип конструкції фургону. Для вантажів, котрі потребують захисту краще підібрати закритий кузов, де на вантаж не буде впливу погодних факторів, а також можна підтримувати температурні режими і інші особливості. Такий підхід часто використовують для перевезення продуктів харчування, в яких строк придатності минає дуже швидко і потрібні стійкі умови збереження. Також такі автомобілі краще використовувати для переміщення крихких вантажів і тих, що потребують додаткового збереження.

Існують випадки, коли вантаж виділяється особливими габаритами чи вагою. Для таких перевезень найкраще підходять тягачі. Вони використовуються для буксирування причепів чи напівпричепів. В конструктивному плані вони оснащені двигунами і можуть самостійно пересуватися. Також тягачі можна змінити при необхідності і далі перевозити вантаж не змінюючи техніки чи не проводячи розвантажування. Подібний транспорт добре себе зарекомендував і має суттєві переваги над фургонами чи бортовими вантажівками. Перевага найбільш помітка при маневреності чи універсальності використання.

Особливої уваги необхідно приділити самому кузову. Оскільки від нього теж залежить тип багажу, який потрібно перемістити, перевізники враховують його тип при виборі обсягу і його об’ємних характеристик. В технічному плані кузов з’єднується із рамою, при цьому можна не враховувати сам тип автомобіля. Кузов підходить до будь-якого типу.

Серед вітчизняних перевізників найбільш поширені бортові вантажівки. Вони дозволяють перевозити широкий спектр вантажів, оскільки їх конструкція це передбачає. Так звана платформа вантажівки може бути оснащена бортами, які можуть відкидатися чи зовсім зніматися. Якщо така вантажівка передбачає наявність тенту, це ще більше підвищує збереження вантажу. Завдяки невеликій вартості, вони не потребують великих вкладень чи витрат. А також додатково допомагають захистити вантаж від кліматичних проявів, які є в нашому регіоні.

Для боротьби із крадіжками чи швидким псуванням вантажу краще використовувати фургони із цільним кузовом. Оскільки крадій не зможе легко дістатися до вантажу та поцупити його. Нерідко на дверцях фургону встановлюється міцний замок, який захищає вхід до кузова. Звичайно за подібні додаткові можливості доведеться заплатити більше, хоча і результат перевезення має більші шанси на успіх.

Товари швидкого псування можна віднести до окремого виду вантажів. Оскільки для їх переміщення потрібно використовувати спеціальний транспорт. Це так звані ізотермічні фургони, які оснащуються термостійкою обшивкою всередині цільного кузова. Тому в такому кузові можна підтримувати сталу температуру задля кращого збереження товарів.

Окремо необхідно виділити товари, які не зберігають стійкої форми, наприклад, рідини, газоподібні чи сипучі матеріали. Для їх перевезення використовують цистерни, які виготовляють із металів та спеціальних сплавів, наприклад, сталі чи алюмінію. Алюмінієві цистерни більш поширені, оскільки відрізняються кращою ефективністю і характеристиками використання. Цистерни поділяються по формі виготовлення: валізи, круглі чи еліптичні. Для кожного подібного вантажу можна брати свій тип цистерн.

Ще один тип вантажівок які часто використовуються в нашій країні це самоскиди. З їх допомогою перевозяться сипучі будівельні матеріалі, наприклад, пісок або земля. Конструкція такого транспорту достатньо проста. Для кріплення задньої бортової стінки використовуються шарніри, які відкидаються при розвантаженні автомобіля.

При виборі того чи іншого типу вантажівки, слід чітко усвідомлювати для яких цілей вона буде використовуватися, який тип вантажу буде перевозитися. Також треба брати до уваги відстані на які буде здійснюватися перевезення та якість доріг. Слід приділяти увагу кожній конструктивній особливості вантажівки. Не слід забувати при виборі і такий важливий елемент як вантажні шини. Вони є дуже важливою деталлю будь-якого вантажного транспортного засобу. Від шин безпосередньо залежить безпека водія, пасажирів і вантажу, а також захист важливих систем автомобіля від снігу та води. Правильно підібрані вантажні шини, можуть помітно підвищити технічні характеристики автомобіля. Підвищується також безпека на дорозі, через те, що зчеплення з дорогою покращується і як наслідок, стає більш швидким процес гальмування.