Види вантажних шин

Вантажні шини є досить важливою деталлю в кожному вантажному автомобілі. Їх значимість не менша ніж у двигуна автомобілів. Якщо підбір здійснений вірно, то безпеку і технічні характеристики автомобілів істотно поліпшуються. Крім того, за рахунок вантажних шин пальне витрачається економніше. З урахуванням цих причин необхідно максимально відповідально підходити до вибору вантажних шин для конкретного автомобіля.

Колісна гума вантажних автомобілів класифікується за чотирма основними ознаками: типом протектора, дорожніх умов, конструкції, осі, для якої вона призначена.

Види шин за малюнком протектора.

Малюнок протектора визначається, в основному, експлуатаційними умовами. За типом малюнка протектора умовно розрізняють такі шини: дорожні, магістральні, позашляхові, регіональні, кар’єрні.

Дорожні.

Такі шини призначені для поїздок по асфальтованих рівних дорогах. Канавки неглибокі і вузькі. Це тиха і комфортна гума, що забезпечує при перевезеннях вантажів по асфальту оптимальну витрату палива, хорошу швидкість і ефективне гальмування.

Магістральні.

Забезпечують хорошу стійкість, керованість техніки, раціональну витрата палива. Використовуються в основному для встановлення на самоскиди і фури.

Позашляхові.

Відрізняються розвиненими грунтозацепами які ефективно захищають гуму від забивання брудом і забезпечують рух важкої машини по бездоріжжю, піску, снігу. В основному встановлюються на спецтехніку і військову техніку.

Регіональні (універсальні).

Така гума складається з центральної частини з дорожнім малюнком і грунтозацепів, розташованих по краях. Вона встановлюється на вантажні автомобілі, призначені для поїздок по асфальту і невеликому бездоріжжю. Регіональні моделі зазвичай використовуються для більшості будівельної техніки.

Кар’єрні.

Така гума, малюнок якої («ялинка») схожий з малюнком протекторів сільськогосподарської техніки, призначена для установки на кар’єрні самоскиди та іншу спецтехніку. Для кар’єрного протектора характерні великі виступи і наявність грунтозацепів. Кар’єрні шини ефективні для використання навіть в самих складних дорожніх умовах.

 

Залежно від осі, для якої призначена гума, шини поділяють на кілька класів: для передньої осі, для задньої осі, для причепа, універсальні вантажні шини.

За конструктивним виконанням вантажні шини поділяють на діагональні і радіальні.