Як обрати вантажні шини

Шини – важливий елемент будь-якого транспортного засобу, від правильності вибору якого безпосередньо залежить безпека водія, його пасажирів і вантажу, що перевозиться. На неякісній дорозі ці вироби відчувають дуже велике навантаження, в результаті чого може вийти з ладу підвіска і знизитися експлуатаційний термін авто.

Якщо виникла необхідність підібрати вантажні шини, варто враховувати цілий ряд важливих параметрів. В першу чергу, це характер користування транспортним засобом. Виходячи з цього параметра вироби діляться на: регіональні, магістральні, комбіновані.

Крім того, за типом протектора вони бувають: універсальними (підходять для різних доріг), дорожніми (створені спеціально для їзди по асфальту), високої прохідності (для їзди по бездоріжжю).
За типом конструкції вантажні шини діляться на: діагональні та радіальні.

При виборі таких виробів важливо враховувати умови експлуатації, а також сезон. У важких дорожніх умовах найкраще підійдуть моделі з регульованим тиском. Якщо ж траса, по якій плануються маршрути, знаходиться в нормальному стані можна сміливо зупинитися на пневматичних варіантах.

Вибрати відповідні покришки можна також орієнтуючись на посібник з використання вантажного транспортного засобу. Важливо оцінити профіль автомобіля. У разі якщо потрібна максимальна стійкість транспортного засобу, кращє обрати низькопрофільні варіанти. Якщо ж мова йде про позашляховики, тоді варто зупинити свій вибір на широкопрофільних моделях.

Особливу увагу також варто приділити осі, на яку будуть встановлюватися шини. На колесах для причепа при необхідності можна трішки заощадити, але передні повинні бути максимально міцними і надійними.

Також не варто забувати, що при управлінні великогабаритними транспортними засобами особливу роль відіграє малюнок протектора. Деякі неосвічені водії можуть недооцінювати їх значення. Поздовжні глибокі борозни дозволяють зробити поїздку більш безпечною. Вони гарантують хороший відтік води і відмінне зчеплення з дорожнім покриттям навіть при поганих погодніх умовах.

На ступінь зчеплення також має вплив симетричність малюнка. Кращий варіант – шини з асиметричними візерунками протектора.
Знаючи хоча б ці нюанси, підібрати оптимальні покришки для вантажних транспортних засобів не складе великих труднощів навіть для водія початківця.